Napsali o nás

Na Kozí dráhu, jednokolejnou trať spojující města a obce na krušnohorském úbočí od Děčína až po Oldřichov u Duchcova, by se výhledově mohly vrátit vlaky. Drážní úřad vydal stanovisko, že vlastník trati, jímž je Správa železnic, na ni musí pustit soukromého dopravce, pokud projeví zájem provozovat tam dopravu.

Společnost KPT rail, kterou loni v únoru založili nadšenci z Klubu přátel Transverzálky, se snaží naplnit sny z konce 19. století o propojení vlaků v Týně nad Vltavou a Bechyni. Nepůjde ovšem o stavbu chybějící kolejové spojky, pomůže k tomu starý autobus.

Turisté by od konce června mohli z Týna nad Vltavou opět jezdit vlakem. Skupina nadšenců z Klubu přátel Transverzálky chce město propojit s Netolicemi, Protivínem a Hlubokou. Plánuje se však jen sezonní doprava.

Do Týna nad Vltavou opět pojedou osobní vlaky. Sice jen v létě a nikoli díky kraji, který před šesti lety o zrušení osobní dopravy rozhodl, ale spíše kraji navzdory. O oživení trati z Číčenic do Týna nad Vltavou přezdívané „tejnka“ se snaží společnost nadšenců, kteří sehnali peníze i motorák pro turistické spoje.